Як кольорові косметичні контактні лінзи впливають на зір?

Почнемо з того, що людське око бачить завдяки зіниці. Будь-яка кольорова лінза має зазор, який розрахований на розширену зіницю, щоб кольорова частина лінзи не заважала Вам бачити. Кольорова частина лінзи закриває кольорову частину ока (райдужну оболонку) і таким чином змінює колір очей. Отже, відповідь проста - кольорові косметичні лінзи ніяк не впливають на зір, а лише візуально змінюють колір очей.
P.S. Хотілося б відзначити, що в серії кольорових косметичний лінз "Крейзі" присутні моделі, які своєю кольоровою частиною перекривають зіницю, таким чином спотворюючи видимість, тому вибираючи модель необхідно звернути увагу на наявність зазору (приклад назви моделей, які закривають зіницю: «Фуллблек», «Більмо», «Сітка»).

Чи можна поранитися, використовуючи контактні лінзи або нанести будь-якої іншої шкоди здоров'ю?
Лінза виготовлена ​​з м'якого та дуже тонкого матеріалу, який називається силікон-гідрогель. Цей матеріал -останнє «слово» у виробництві контактних лінз. У разі механічного пошкодження контактної лінзи вона може викликати дискомфорт при її використанні, але ні в якому разі не може поранити око (порізати, тощо). Якщо Ви відчуваєте дискомфорт, то слід дуже обережно зняти лінзу та перевірити її на наявність механічних пошкоджень або порошинок, ворсинок, залишків туші.
Єдина небезпека при використанні лінз - це нехтування правилами гігієни та рекомендацій, зазначеними в інструкції, а саме:
· Використання лінз при простудних захворюваннях та температурі;
· Одягати та знімати лінзи брудними руками
· Неналежний догляд за лінзами (зберігання в воді, а не в спеціальному розчині);
· Несвоєчасна заміна лінз (використання більше терміну експлуатації).
Нехтуючи вищезгаданими заборонами, Ви піддаєте ризику своє здоров'я, так як це може розвинути запальні процеси, а саме кон'юнктивіт, кератит тощо.
Якщо ж Ви будете дотримуватися всіх правил гігієни та експлуатації лінз, то виключена можливість нанесення будь-якої шкоди Вашим очам!  

Чи можна носити лінзи, якщо у мене хороший зір?
Кольорові лінзи діляться на 2 види: для хорошого зору (косметичні, декоративні або як їх ще називають «нульовку») та лінзи з діоптріями (лінзи для тих, у кого зір поганий). Оптичну силу лінз з діоптріями може визначити виключно лікар-офтальмолог, він же окуліст. Для підбору косметичних лінз консультація лікаря не потрібна, так як вони просто змінюють колір очей та ніяк не впливають на зір в цілому.

Як часто можна носити кольорові лінзи?
Кольорові контактні косметичні лінз можна носити кожен день, на ніч їх необхідно знімати та поміщати в спеціальний контейнер та розчин для лінз. Цей захід необхідний для того, щоб очистити лінзу від забруднень, що скупчилася на ній у процесі використання.

Чи обов'язковий розчин для лінз і для чого він потрібен?
Відповідь - так, обов'язковий! Рідина для лінз очищує контактні лінзи від забруднень та дезінфікує їх, а так само не дає лінзі засохнути поки вона у Вас не на очах (лінза повинна бути постійно зволожена інакше вона засохне і втратить свою еластичність). Ні в якому разі не можна замінити рідину для лінз звичайною водою !!! Ви ризикуєте завдати шкоди здоров'ю Вашим очам!